2001 Dodge Durango Brake Line Diagram

There are several ways to identify brake lines on a 2001 Dodge Durango . These are called brake lines built accordingly. You can narrow down the model selection options. It will be easier to choose pieces suitable for that time. Here are some examples of brake lines. The rear axle housing is connected to the brake hose, sensor shield and cable clip.

Brake lines in the immediate vicinity

2001 Dodge Durango
2001 Dodge Durango

Geçmişte şekillendirilmiş fren hatlarını, aşınmış fren şapkalarını değiştirmenin harika bir örneği. Bu fren hortumları, arka aks muhafazasından tekerleğe kadar kapasite ve hassas olması için CNC’de üretilir. Ayrıca, doğru takıldıklarından emin olmak için doğru bağlantı parçaları ve koruyucu örtü ile birlikte gelirler. Çoğu set, kurulum işlemleri, hortumlar, valfler ve klipler kitabı ile birlikte gelir.

Eski hortumu çıkarmak için bir havşa anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Bu anahtar, esnek hortum borusunun üst bağlantı parçasını sökmek için kullanılır. Ayrıca paslı bağlantıların sökülmesi için de kullanışlıdır. Bağlantıların temiz olduğundan emin olun ve bunları temizlemek için delici yağ kullanın. Ayrıca montaj braketi klipsini çıkarmak için pense ihtiyacınız olacaktır. 2001 Dodge Durango Brake Line Diagram

Yeni fren hortumlarını takarken işe eski hortumları sökerek başlamalısınız. Çıkarılması oldukça zor olabilir. Buldukları takdirde, kaliteli fren hortumlarının 20 fazla cihazına dayanacağını unutmamak önemlidir. Ancak, optimum güvenlik ve algılama elde etmek için her 10 yılda bir değiştirilmeleri gerekir. İşe başlamadan önce, yöneticinin kriko ayakları üzerinde desteklendiğinden emin olun. Eski hortumu çıkardıktan sonra, fren hidroliğini birleştirmek için altına bir kap yerleştirin. Ardından, fren kaliperi üzerindeki hava alma vidasını açın ve fren hidroliğinin sistemden boşalmasını sağlayın.

Sensör arşivine fren kablosu klipsi

If you need to use the brake lines on your 2001 Dodge Durango , there are many parts available online. The key to choosing the right pieces is understanding how they are connected. Brake lines are reinforced rubber pipes that are plastic so they can rotate. Brake lines are mounted in several places, including the rear axle housing.

Leave a Comment

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept